Cyber Monday

Nie chcę, nie kupię, nie widzę. Konsumpcjonizm mnie nie dotyczy. Wmawiam sobie to co roku o tej porze. SALE!!! Wszędzie, na każdym kroku.

Prawdę powiedziawszy o wiele bardziej ekscytujące są zaręczyny Prince Harry i Meghan Markle;)

Wracając do wyprzedaży. Nie jest tajemnicą, że jestem dotknięty G.A.S. W wielkim skrócie – nie ma sprzętu idealnego więc nieustannie poszukuję nowszych, lepszych rozwiązań. Swoją drogą – mój ostatni nabytek, Leica Summarit-M 35mm f2.5 okazał się strzałem w dziesiątkę. W 2010 roku na Leica M9 był magiczny ale ciut za ciemny do codziennej pracy. Na M10 to jest BINGO. Nokton 35mm 1.2 jest zdecydowanie na sprzedaż.

CYBER MONDAY
© Michal Warda, 2011, London, Leica M9 + Summarit 35mm f 2.5

G.A.S.

Wracając do G.A.S. (gear acquisition syndrome) – coż mogę powiedzieć. Uwielbiam sprawdzać nowy sprzęt. Black Friday/Cyber Monday wyjątkowo więc działają na moją słabą wolę i szał zakupów. Amazon.co.uk nie ułatwia zapanowania nad nałogiem proponując naprawdę ciekawe zniżki. Trzymam się jednak twardo.

Poza Leicami nie przywiązuję się do niczego na długo co pozwala mi bez sentymentów racjonalnie ocenić na ile nowy aparat, obiektyw czy oświetlenie jest czy będzie przydatny w pracy. Prawdę powiedziawszy, większość współcześnie produkowanych aparatów fotograficznych jest niesamowita. 10 lat temu dałbym się pokroić za możliwości jakie dają amatorskie korpusy APS-C w 2017′.

Czy obecnie potrzebuję nowego korpusu? Pracuję na M10 i M9. Jako backup pożyczam 5d mkIV od Doroty na zmianę z jej Leicą Q i Leicą M9 ale.. no właśnie. Nie mam swojej lustrzanki. Ani nawet bezlusterkowca. Nic. Zero. Nada! Zupełnie o tym zapomniałem aż do piątku. SALE krzyczy z każdej strony i zacząłem się zastanawiać. A może jednak czegoś potrzebuję?

Nikon D850? Nie.. Sony A7r3? Hmm, ciekawa opcja. Po aparat w niskiej cenie musiałbym jednak jechać na zakupy do Tokyo. Drug egzemplarz 5d mark IV? W sumie dobrze mieć dwie takie same lustrzanki gdy pracuje się w teamie. Ułatwia postproces. Ale to nie jest ekscytujące gdy kupujemy aparat który juz dobre znamy. Leica CL? Niestety – nowość, nie ma obniżek w ten weekend. Widziałem w fajnej cenie rode videomic me – niestety nie ma dla mnie sensu gdy używa się iphone 7;)

Kupiłem więc Rode smartLav+ Lavalier Microphone for iPhone. Mam nadzieję wrócić z video na FB – pomysły chodzą po głowie a narzekaliście na dźwięk;) Mój wewnętrzny demon odetchnął z ulgą. Tym razem wydałem niecałe 44 funty;)

Streetphoto London
© Michal Warda, 2012, London, Leica M9 + Nokton 35mm f1.2