PO PROSTU FOTOGRAFUJ

Jak sobie radzić w czasach COVID-19. Znowu wszystko zamykają, ręce opadają.

Czy wiecie, że mamy małe studio w pięknej przedwojennej kamienicy na Starej Ochocie? Portretujemy, filmujemy, działamy, zapraszamy!

Na blogu Po Prostu Fotografuj, właśnie ukazał się artykuł, w którym Michał i inni fotografowie mówią o branży foto-video podczas COVID-19.

Rozmowa odbyła się w lipcu. Jako że sytuacja zmienia się bardzo szybko, dziś dla niektórych wygląda to już nieco inaczej, ale temat wciąż jest bardzo aktualny.

Jestem

KRĘCI SIĘ

Michał powiedział: „W początkowym okresie zauważyliśmy wzrost zainteresowania usługami filmowymi — w kwietniu mieliśmy ponad 25 dni zdjęciowych, z czego 20 to były zlecenia na kręcenie poradników on-line. W międzyczasie wielu naszych ślubnych klientów przełożyła imprezy na przyszły rok, co przyjęliśmy z pełnym zrozumieniem. Znakomita większość to pary międzynarodowe — do dzisiaj swobodne podróżowanie jest bardzo utrudnione a do niektórych miejsc wręcz niemożliwe.
Kwarantanna zastała nas w momencie, gdy postanowiliśmy otworzyć pracownię — małe studio portretowe, które marzyło się nam od dawna. Nie chcąc biernie czekać na klientów, postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń oraz wolny czas i pomóc potrzebującym koleżankom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja Portret za Pomoc poza wymiernymi korzyściami — zebraliśmy kilka tysięcy zł na pomoc — dała nam sporo przemyśleń jak może kształtować się rynek w czasach pandemii. Odwiedziło nas ponad 40 osób przez 6 tygodni akcji — niemal drugie tyle pisało, że gdyby nie pandemia również przyłączyłyby się do akcji, ale musi oszczędzać lub po prostu obawia się jeszcze wirusa. Powoli jednak zaczynają wracać zlecenia poza ślubne. Fotografowie ślubni w znakomitej większości mogą niestety spisać sezon 2020 na straty”.
Zmiana staje się normą. Uczymy się życia online, online staje się nową rzeczywistością, a spotkania face to face należą do rzadkości. Wciąż nie przestaje nas to zadziwiać.
JAK SOBIE RADZIĆ W CZASACH COVID-19

JAK SOBIE RADZIĆ W CZASIE COVID-19

Staramy się traktować tę sytuację jako impuls do działania, a nie problem. Próbujemy wdrożyć zmiany, o których myśleliśmy od lat, ale nie mieliśmy na nie przestrzeni. Wszyscy mówią, że będzie gorzej, my wierzymy, że będzie lepiej. Ostatni lockdown pokazał, że potrafimy się zmieniać, rozwijać i przekształcać, dostosowywać do nowych realiów. Inwestujemy czas w naukę nowych umiejętności i tworzenie contentu. Staramy się nie czytać non stop wiadomości o tym jak jest źle, nie oglądamy telewizji. Śledzimy w sieci osoby pozytywne, działamy, robimy swoje, nie dajemy się machinie strachu, dbamy o równowagę ciało-umysł jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Doceniamy małe przyjemności i drobne gesty, które tak dużo znaczą.

Mamy za sobą wielogodzinne, niespieszne spacery nad polskim morzem, była noga w piasek, zabawy ze Smokiem i jazda konna. Były niesamowite spotkania w małym gronie, przechadzki po lesie, znalazł się czas na wspólne gotowanie z przyjaciółmi i długie rozmowy przy stole i ognisku.

Nawiązaliśmy też sporo nowych, nieoczekiwanych kontaktów zawodowych, które mamy nadzieję, zaowocują niesamowitymi projektami ze wspaniałymi ludźmi.

Wróciliśmy do medytacji, akupunktury, masaży, codziennych ćwiczeń, reżimu dietetycznego, staramy się czytać, wysypiać, nawadniać. Niby proste, ale gdzieś nam uciekło w całej tej gonitwie.

JAK SOBIE RADZIĆ W CZASACH COVID-19
Ciekawi jesteśmy jak sytuacja wygląda u Was. Jak wyglądają ostatnie tygodnie? Czy poza ślubami odczuliście spadek ilości klientów i zleceń?
Dzięki Krzysztof Basel za zaproszenie i rozmowę!
PO PROSTU FOTOGRAFUJ, JAK SOBIE RADZIĆ W CZASACH COVID-19